Nestandardní rozměry fotografií - jak objednat

Úvod / Blog / Nestandardní rozměry fotografií
 • Potřebujete fotografie o velikosti, které se běžně nenabízejí?
 • Třeba do atypického rámečku? Třeba 28x38cm? nebo jakýkoli jiný rozměr...?
 • Nebo častý požadavek - fotografie do průkazu veterána 6x9cm (máme na mysli automobilového)- nyní můžete objednat rovnou pod odkazem dole na stránce!
 • Zde se pokusíme vysvětlit, jak takovou fotografii speciálního rozměru objednat

Dokážeme vyrobit jakýkoli formát fotografie, ale u nestandardních rozměrů je třeba, aby snímky byly pro nestandardní formát připraveny. Postup pro tento případ je následující:

A) VARIANTA VLASTNÍ PŘÍPRAVY

 1. fotografie si v nějakém fotoeditoru (Photoshop, Corel, Zoner...) připravíte na požadovaný formát při rozlišení 320dpi – tedy např. foto v požadované velikosti 7x10cm je třeba připravit na velikost 7x10cm při rozlišení 320 dpi (obrazových bodů na čtvereční palec)
 2. takto připravené fotografie objednáte v našem systému na www.online-fotografie.cz    v režimu ručního zpracování v 1. větší velikosti než je požadováno – tedy 7x10 je třeba objednat jako 9x13, 18x24 jako 20x30 atd. V tomto případě se jedná pouze o orientační velikost.
 3. fotografie objednáte v samostatném kroku – tedy odděleně od případných ostatních objednávek
 4. do poznámky na konci objednávky napíšete, že požadujete zpracovat jako REAL a o jaké fotografie se jedná – tedy např.: 10 fotografií objednané jako 9x13 zpracovat jako REAL - 7x10... Nebo jednoduše dopište názvy souborů. To zajistí, že snímky budou v nastavené velikosti (tedy 6x9cm) tišteny na papíře 9x13 – okolo bude bílá plocha určená k oříznutí.

B) VARIANTA BEZ PŘÍPRAVY

 1. fotografie nahrajete tak, jak jsou – tedy bez úprav – dle kroků 2 až 4 a do poznámky připíšete požadavek na zpracování nestandardního formátu (jakýkoli nestandardní formát) vč. grafické přípravy. POZOR – je třeba objednat v režimu ručního zpracování v 1. větší velikosti než je požadováno .
 2. Za grafickou přípravu formátu je účtován poplatek, který bude upřesněn dle náročnosti a zejména množství po obdržení objednávky. Poplatek se pohybuje ve výši cca  3-10 Kč  za snímek, nejméně však 30,- Kč. S platbou objednávky tedy vyčkejte na potvrzení úprav a opravený doklad s novou cenou.

Pro další podrobnosti nestandardních objednávek, ceny a pod. volejte 384 321 077

chci objednat fotografie formátu 6x9cm

chci objednat fotografie formátu 7x10cm

chci objednat fotografie standardních formátů

1.Zakázka2.Fotografie3.Nastavení4.Přehled5.Platba6.Doprava7.Registrace8.Dokončení

Naše online fotolaboratoř Kodak Express nabízí nadstandardní služby.

Víte že:

 • každou Vaši fotografie objednanou na fotoplátno pečlivě zkontrolujeme, dle možností upravíme a "vylepšíme". V případě jakéhokoli problémá Vás ihned kontaktujeme, špatná fotografie u nás nehrozí.
 • u nás můžete objednat i velkoformátovou koláž z více fotografií. Vaší představě se pokusí vyjít vstříct náš profesionální grafik. Tyto speciální objednávky vyřizujeme individuálně a vždy je třeba se s námi spojit telefonicky nebo mailem