Jak fotoobraz vyrábíme

Úvod / Výroba fotoobrazu

Fotoobrazy na plátno,Výroba fotoobrazu - tisk fotek na plátno

to je velmi oblíbený způsob, jak převést Vaši fotografii do podoby obrazu s moderním vzhledem. Fotobrazy jsou také netradičním a velice osobním dárkem. Potěšte sebe nebo své blízké a darujte jim své oblíbené fotografie na malířském plátně. Veškeré fotoobrazy na plátno vyrábíme ručně. Nabízíme fotobrazy v mnoha velikostech. Více informací o cenách a rozměrech najdete v podrobném ceníku.

Jak probíhá výroba fotoobrazu na plátno

Kontrola fotografie

  • Vámi zaslanou fotografii zkontrolujeme, upravíme velikost, je-li potřeba upravíme barvy a vyretušujeme případné nedostatky (prach apod.) a připravíme k tisku na požadovaný formát.

Tisk fotoobrazu na plátno

  • Tisk obrazu probíhá na bílé fotoplátno se středně hrubou texturou pigmentovým stálobarevným inkoustem. K výběru jsou 2 druhy plátna. Obrázek se tiskne o něco větší, než je požadovaný formát, neboť se okraje zahnou okolo rámu. Pro fotoobrazy na plátno není vhodná fotka, kde důležité informace (nápisy osoby apod.) se nacházejí těsně u okraje fotky. Tyto části mohou být při zpracování oříznuty. Nicméně v mnoha případech si náš zkušený grafik s méně vhodným snímkem poradí, snímek nastaví a upraví tak, že to ani nepoznáte...

Ochrana fotoplátna

  • Schnutí a ochrana – fotoplátno musí několik hodin schnout, aby se odpařila veškerá voda a plátno šlo kvalitně vypnout. Po vyschnutí aplikujeme speciální UV lak, jako ochranu před oděrem a ke zvýšení stálobarevnosti.

Napnutí na dřevěný rám

  • Plátno napneme na tzv. „ztracený“ dřevěný rám, okraje plátna i obrázkem překryjí zcela dřevěnou výztuž, plátno se zafixuje a pevně vypne.
     

Fotoobrazy na plátno

Dřevěný rám 
Dřevěný rám.
Plátno s fotografií 
Připravená fotografie.
Napínání na dřevěný rám 
Napínání fotoplátna na rám.
Překrytí rámu fotoobrazem 
Překrytí dřevěné výztuže.
Fixace fotobrazu  
Fixace fotoobrazu.
Vypnutý fotoobraz 
Detail fotoobrazu.
Zkompletovaný fotoobraz 
Zkompletovaný fotoobraz.
Fotoobraz v interiéru 
Umístění v interiéru.

 

Takto zpracovaný fotoobraz můžete bez obav pověsit, i bez ozdobného rámu vypadá velmi luxusně.

Výběr fotky na fotoobraz

Vybírejte fotky, kde důležité prvky nejsou až u okraje snímku. Čím menší plátno, tím k většímu ořezu dojde. U větších formátů není ořez tolik znát, navíc vypadají podstatně luxusněji.

 

Chci fotoobraz na plátno

1.Zakázka2.Fotografie3.Nastavení4.Přehled5.Platba6.Doprava7.Registrace8.Dokončení