Panoramatické fotografie

Úvod / Panoramatické fotografie

Panoramatická fotografie

panorama foto

Fotografie zpracované v panoramatickém formátu vyrábíme v našem digitálním minilabu klasickou „mokrou cestou“  až do formátu 20 x 91 cm nebo 30 x 91 cm. Delší panoramatické fotografie tiskneme na fotografickém plotru až do délky mnoha metrů. V případě jiného přání ohledně nestandardních panoramatických fotografií nás neváhejte kontaktovat.

Tip: pokud máte problém s nahráním panoramatických fotek do našeho systému, zašlete nám je přes službu uschovna.cz nebo jiné cloudové úložiště. Velikost nahrávaných panorama fotografií bývá značná a může snadno přesáhnout limit pro nahrávání.

Ceník viz níže na stránce

zpět na standardní fotografie

Panoramatické foto 203 mm od 1.60 Kč

Panoramatické foto 203 mm

Základní výška pro panoramatické fotografie. Ideální volba pro ty, kteří se s fenoménem panoramatické fotografie teprve seznamují. Fotografie jsou šířky 203 mm ve skutečné délce.

Fotografie jsou zpracovány při výšce 203 mm až do maximální délky 915 mm. Při fotografii delší než 915mm bude její rozměr upraven tak, že její delší rozměr zůstane 915mm, ale kratší se přízpůsobí správnému poměru stran. Při požadavku na fotografii delší a zachování výšky 203 mm nás prosím kontaktujte.

objednat fotky
Panoramatické foto 305mm od 2.30 Kč

Panoramatické foto 305mm

Profesionální výška digitální panoramatické fotografie. Nechte naplno rozzářit své fotografické úlovky.

Fotografie budou zpracovány při výšce 305mm vždy ve své skutečné délce, bez omezení. Do délky 915 mm jsou zpracovány klasickou mokrou cestou na materiál Kodak.

Delší fotografie tiskneme na speciálním fotografickém plotry na pevný materiál neblednoucími pigmentovými barvami.Cena je uváděna za 1 cm délky

objednat fotky
Panoramatické foto  405 mm od 6.00 Kč

Panoramatické foto 405 mm

Profi panorana s výškou 405 mm a bez omezení délky. Cena je uváděna za 1 cm délky

Fotografie tiskneme na speciálním fotografickém plotru na pevný fotografický materiál pigmentovými neblednoucími barvami.

objednat fotky
1.Zakázka2.Fotografie3.Nastavení4.Přehled5.Platba6.Doprava7.Registrace8.Dokončení

Panoramatické fotografie panorama fotky

fotografie bez omezení délky

 

Panorama (role 305 mm)  
cena za 10 mm délky (do délky 890 mm) 2,30 Kč
cena za 10 mm délky (délka 900 mm a více) 4,00 Kč
 Panorama (role 405 mm)  
cena za 10 mm délky (délka neomezena) 6,00 Kč
Panorama (role 203 mm)  
cena za 10 mm délky (max. délka 900 mm) 1,60 Kč

 

Panoramatická fotografie vzniká složením několika různých snímků. Panoramatické foto zachycuje rozsáhlý prostor který je příliš velký na to, aby se vešel na klasickou fotografii. Panoramatické fotografie jsou velmi realistické a právě proto se stávají stále oblíbenější. Panoramatické foto lze pořídit libovolným digitálním fotoaparátem. Nepostradatelnou pomůckou při focení panoramatických fotografií je použití stativu. Lze fotit i bez použití statitu, ale při úpravách je nutné počítat se zúžením výšky fotografie.

Vytváření panoramatické fotografie

Pokud chcete správně zachytit panoramatický pohled a přenést ho na panoramatickou fotografii, nemusíte se obávám, že k tomu budete potřebovat speciální vybavení jako je například speciální fotoaparát, paměťová karta nebo stativ a jiné vybavení pro focení panoramat. Postačí Vám pouze Váš digitální fotoaparát a chuť vytvořit krásnou panoramatickou fotku.
S příchodem digitálních fotoaparátů se naskytla příležitost rozmachu Panoramatické fotografie. Panoramatické fotografování je velmi zajímavé pojetí prostoru s přenesení jej na fotografii.

Panoramatická fotka a její vznik

Panoramatická fotka vzniká poskládáním Vámi vytvořených samostatných fotografií. Jednotlivé fotky se po stranách pospojují a vytvoří tak jednotnou panoramatickou fotografii. vytvořena panoramatická fotografie dosahuje jedinečného vzhledu a unikátního designu.

Jak se fotí panorama?

Fotografovat Vámi zvolené prostředí, cíl pro vznik panoramatické fotografie pomocí vašeho digitálního fotoaparátu můžete pomocí panoramatického režimu nebo složitější bez panoramatického režimu.

Wienna_panorama

Fotografování s panoramatickým režimem

Vytvoření panoramatické fotografie pomocí focení s panoramatickým režimem Vám usnadní práci a zřejmě i zvýší kvalitu samotné panoramatické fotografie.
Panoramatické fotky vznikají klasickým digitálním focením na způsobu rychlého fotografování snímků zvolené země. Pro vytvoření panoramatických snímků, musí být jednotlivé fotografie překrývat a plynule na sebe navazovat, tak aby se z nich stala panoramatická fotografie.

Zachycení panoramatické fotky bez panoramatického režimu

Panoramatickou fotografii lze vyfotit i digitálním fotoaparátem bez panoramatického režimu, avšak jedná se již o něco složitější proces.
Pro vytvoření panoramatické fotografie, je třeba zajistit opět jednotlivé snímky, které následně budou spojeny v panoramatickou fotografii. Je zde však třeba zajistit dostatečné překrytí jednotlivých snímků a to alespoň jednou čtvrtinou fotografií a dále zajistit maximální návaznost snímků. Návaznost fotografií zajistíte především fotografováním v jedné výškové úrovni, nejlepší bude tedy použít pro fotografování bez panoramatického režimu stativ.

Panoramatická fotografie jako dárek

Potěšte panoramatickou fotografií Vaše nejbližší, můžete ji darovat jako fotografii, obraz, který bude Vašim blízkým osobám připomínat krásnou krajinu z dovolené. Nebo obdarujte své nejbližší panoramatem jejich nejoblíbenějšího místa, která budou tak mít stále na dohled. Panoramatické fotografie jsou ideálním dárkem pro radost a pocit štěstí. Darujte vzpomínky či moderní dekoraci interiéru s tematickým zaměřením, darujte panoramatickou fotografii.