Pravidla pro zasílání na dobírku

Úvod / Blog / Zaslání na dobírku

Zaslání na dobírku

Dobírka, tedy platba až při převzetí je oblíbená platební metoda. Teoreticky tak trochu poskytuje zákazníkovi ještě trochu času si objednávku "nechat projít hlavou" a případně zásilku prostě nepřevzít.

Je to ale opravdu tak jednoduché?

Nejdříve si řekněme, co si o tom myslí zákon:

Citujeme § 2118 zákona č. 89/2012 Sb.:
ZÁVAZKY Z PRÁVNÍCH JEDNÁNÍ
Povinnosti kupujícího
§ 2118
"Kupující zaplatí kupní cenu a věc převezme."

Nepřevzetím zásilky je jednoduše zákon porušen.

I když nepřevzetím zásilky vzniká internetovému obchodu škoda v podobě nákladů na dopravu, balné a pod., většina obchodů toto v praxi neřeší, protože zboží lze dále prodat. Toto však neplatí u produktů vyrobených přímo pro konkrétního zákazníka!

 

Většina zásilek z našeho internetového obchodu Online-Fotografie.cz obsahuje právě takové zboží - tedy fotografie nebo fotodárky vyrobené na zakázku pro konkrétního zákazníka a nelze je jednoduše prodat někomu jinému. Nepřevzetím zásilky tedy vzniká někdy nemalá škoda v podobě neprodejných výrobků.

 

Odesláním objednávky vzniká platná kupní smlouva v plném rozsahu účinná dle našich obchodních podmínek, a dle aktuálně platných zákonů České republiky. Bohužel, zákazníků, kteří si posléze objednávku "rozmyslí" a od dopravce dobírku nepřevezmou není zanedbatelné množství. Často pak sice slíbí objednávku dodatečně zaplatit, ale pak již s námi nekomunikují. Tím si naší práce neváží. A přitom by stačilo včas se ozvat mailem nebo telefonicky a objednávku zrušit. Pokud objednávka není již zpracována, zrušení nic nebrání...

Z těchto logických důvodů náš internetový obchod omezuje možnost volby platby na dobírku pro neregistrovaného zákazníka a 1. objednávku. Velmi jednoduše to znamená, že 1. objednávku je třeba zaplatit předem libovolnou platební metodou - online platbou, kartou nebo převodním příkazem.

Tento fakt nijak neomezuje právo na vrácení zboží dle zákona nebo právo na reklamaci. Věříme, že jsme Vám problematiku dobírek dostatečně vysvětlili a děkujeme za pochopení.

Jakékoli dotazy k tomuto tématu směřujte na náš mail info@fotokorner.cz nebo konzultujte telefonicky na čísle 384 321 077.

Dobré světlo přeje team pracovníků Online-fotografie.cz

 

1.Zakázka2.Fotografie3.Nastavení4.Přehled5.Platba6.Doprava7.Registrace8.Dokončení